בית מזוזה מעוצב – מדריך לפני קניה

עיצוב הבית כולל בתוכו פריטי נוי שונים, פריטים דקורטיביים, עציצים ועוד המון. בין אלו מומלץ לזכור גם את עיצוב המזוזה שלכם, שהיא הדבר הראשון שאנשים נתקלים בו בהגיעם אליכם הביתה. הנה כל מה שצריך לדעת לגבי בחירת בית מזוזה מעוצב וכשר. 

מחפשים אחר מזוזה כשרה ומעוצבת? אם ככה, הכנו עבורכם את המדריך המלא לבחירת בתי מזוזות מעוצבים. אנחנו מזמינים אתכם לקחת בחשבון לא רק את פקטור העיצוב. מעבר לגורם העיצובי, חשוב גם לקחת בחשבון את ההתאמה בין המזוזה לבית עצמו. הבית מעוצב בקווים עיצוביים מאוד מסוימים? יהיה כדאי לרמוז על עיצוב הבית עוד בכניסה אליו. תוכלו לעשות זאת בעזרת בחירת המזוזה המתאימה. בואו נתחיל עם חומרי הגלם מהם נהוג לייצר מזוזות, במה כדאי לבחור? הנה כל הפרטים: 

איזו מזוזה כדאי לי לרכוש? 

מתלבטים בין בית מזוזה כזה לאחר? אם ככה, כנראה שאתם אנשים שמקפידים על עיצוב הבית ועל הפריטים העיצוביים שנכללים בו. אין משהו יותר מקסים מאשר בית מגורים עם קווי עיצוב מוקפדים. האורחים מיד מרגישים בכך, במיוחד אם הם כבר בכניסה לבית נתקלים בבית מזוזה יפהפה. 

בית מזוזה מעוצב עשוי להיות מיוצר מחומרי גלם שונים, לרבות עץ ופלסטיק, נחושת, סגסוגות של זהב וכסף ועוד. בסופו של דבר, הכול תלוי בעיקר בתקציב ובשאיפה העיצובית שלכם. אם אתם מכווננים לעיצוב גרנדיוזי במיוחד בביתכם, יהיה כדאי לבחור בבית מזוזה בהתאם. 

בית מזוזה מעוצב וצנוע או יוקרתי במיוחד 

אם אתם מעוניינים בבתי מזוזות צנועים אך יפהפיים, ישנם בתי מזוזות בהתאם. בחנות של דוד ויהונתן (עבודות עץ) תוכלו למצוא את המילה האחרונה בעיצוב מזוזות. אם אתם מחפשים אחר בית מזוזה מעוצב מעץ, זו בהחלט אופציה. יחד עם זאת, כדאי לדעת שבשוק ישנם גם בתי מזוזות עשויים פלסטיק. 

אמנם פלסטיק נחשב חומר גלם פחות משובח ופחות עמיד מאשר עץ, אבל בית מזוזה פלסטיק הוא אפשרות גם כן. אגב, כדאי לדעת שבדרך כלל בתי הפלסטיק הם אינם מעוצבים. לרוב, יהיה מדובר בבתי מזוזות סטנדרטיים למדי. אם אתם מעוניינים להתקין בית מזוזה מעוצב וייחודי, בדרך כלל הבחירה תיפול בין עץ לסוגי מתכות שונות. 

גדלים של בתי מזוזות

בית מזוזה מעוצב, כשם שהוא מיוצר בעיצובים שונים, כך הוא גם מגיע בגדלים שונים.
ניתן לרכוש בית מזוזה בעיצוב מיוחד בגודל של 8 ס”מ, 10 ס”מ ו-12 ס”מ על פי ההלכה. כמו כן, כמובן שיהיה חשוב לוודא שהקלף עצמו כשר ותקין.

כדאי לדעת, קלף מזוזה עשוי להיפסל בעקבות סיבות שונות. ייתכן שיפסלו את קלף המזוזה בעקבות כתב לא תקין, בעקבות ניקוד לא נכון ועוד. אם אתם מעוניינים להימנע מהתקנת מזוזה לא כשרה, תוכלו לרכוש את המזוזות שלכם בחנויות אשר עוסקות בכך. אין סיבה שהם ימכרו לכם קלף מזוזה לא תקין או חלילה לא כשר. 

כמה עולה מזוזה מעוצבת בערך? 

כדאי לדעת, בחנות דוד ויהונתן תמצאו אך ורק בתי מזוזות תקינים על פי ההלכה. ניתן לרכוש מזוזות מעוצבות החל ממחירים ממוצעים של 250 ₪. בעלויות של 500 ₪ ומעלה, תוכלו גם לרכוש בית מזוזה מעוצב מעץ מלא. 

אם אתם תרים אחר בית המזוזה האידיאלי עבורכם, אנחנו ממליצים ליצור עמנו קשר. לאחר שיחה קצרצרה, אנחנו נבין מה הם הצרכים שלכם מהמזוזה. אפשר גם לשלוח לנו תמונה של עיצוב ביתכם, מה שיסייע לנו להתאים לכם מזוזה מעוצבת לטעמכם.