” הצילו תולעי עץ “

הצילו תולעי עץ!!

כולם פוחדים מתולעי העץ, לא כולם מכירים אותם ובכללי פה בארץ התופעה נפוצה הרבה פחות, אבל בארצות הברית (מכיוון שמרבית הבתים בנויים מעץ) התופעה נפוצה וקיימים מיליונים של מדבירים שונים.

הבעיה בתולעים האלה, ששום הדברה חיצונית לא מועילה להם, אם במקרה הטוב, הם הרגו את התולעת מחר יבקעו עוד 30 ביצים חדשות וכך בחודשים הקרובים.

הפיתרון היחיד הוא ‘איוד’ הכוונה להדברה בגז (בעבר השתמשו ממש בגז עצמו) היו משתמשים בקפסולות ששואבות את החמצן מתוך החלל האטום, ובך הורגות כל יצור חי, ולאחר מכן משחרר חומר שהורג גם את הזחלים והביצים, כך ששום תא אורגניזמי לא  חי יותר. (אגב לא להיבהל אבל החומר שמשתחרר לרוב הוא ציקלון, מוכר לכם?).

מזוזה בעבודת יד מעץ מלא

אז איפה הקץ’? קודם כל פה בארץ קיימים רק מספר קטן של מורשים להדברה באיוד, מדובר בתהליך מסוכן שכן כמו שהוא הורג את התולעים כך הוא יכול להרוג גם בני אדם. אך לנו לחשוש התהליך מתבצע בחדר אטום, כאשר המאייד משחרר באופן מבוקר את הגז לאוויר במינון שהוא כלל לא מסוכן, הגז מתנדף באוויר ולא משאיר שום זכר, לכן התהליך הזה יכול להיות מאוד אפקטיבי בבתים פרטיים, ובסופרים, כי אין צורך לזרוק הכל לפח.

למעשה כל עץ שמגיע מארצות זרות מחוייב לעבור איוד, כדי לא להעביר טפילים מארץ לארץ.

פה בארץ הטפיל הנפוץ הוא ‘יקרונית הרהיטים‘ שהוא דומה יותר לחיפושית קטנה מאשר לתולעת, הוא מתרבה בקצב מחריד, ואוכל בעיקר את העמילן שבעץ, לכן בעצים קשים הוא נפוץ הרבה פחות (כמו זית למשל) , הם מתרבים בקיץ, ומתקיימים בעזרת הלחות, כך שבחורף פחות שומעים מהם.

בכל מקרה לא לנסות את זה בבית (אם במקרה אתם מחזיקים קפסולות של ציקלון בי ותכננתם להשתמש) להזמין רק מאייד מומחה!

אם יש לכם שאלות לגבי ההשפעות של תולעי העץ ואיך להתמודד איתן, מוזמנים לפנות אליי 🙂