התקנת בתי מזוזות מעוצבות

 

התקנת בתי מזוזות מעוצבות לא תצריך ממכם הרבה. מעבר לכך שניתן תמיד להזמין התקנה מקצועית של המזוזה, בימינו גם אפשר לבחור אותה בקלות ברשת. ואם אתם מחפשים אחר מזוזות מעוצבות באינטרנט, הגעתם  למקום המדויק ביותר. הנה כל מה שצריך לדעת עליהן.

מחפשים אחר בתי מזוזות מעוצבות מעץ? אולי אפילו עץ מלא ומשובח? את בתי המזוזות מייצרים ממגוון של חומרי גלם, כולל פלסטיק וברזל, סגסוגות של כסף וזהב, עץ מלא, עץ אלון ושיטה ועוד. בין אם אתם מעוניינים להתקין בית מזוזה מעוצב מסוג כזה או אחר, קודם כל צריך לוודא את נושא הכשרות. האם המזוזה כשרה? כמו כן, מה עלול לפגוע בכשרות של מזוזה ולהוביל אותה להיפסל מבחינה הלכתית? בשיתוף צוות המומחים של חנות דוד ויהונתן – עבודות עץ מלא, הבאנו בפניכם את המדריך הבא. קבלו מדריך בחירת בתי מזוזות בעיצוב ייחודי ומעץ איכותי. 

התקנת בית מזוזה מעוצבת בבית ובמשרד 

כל עוד אדם פלוני או פלונית צריכים מזוזה לבית, הם צריכים לוודא כי המזוזה כשרה ותקינה. כדאי לדעת, כתיבה לא נכונה של אותיות עשויה להוביל את המזוזה להיפסל ולא להיות כשרה. אם כך, ההמלצה הגורפת היא לרכוש מזוזות שנכתבו על ידי סופרי סת”ם מקצועיים. 

סופר הסת”ם הינו סופר אשר מתמחה בכתיבת קלפים של מזוזות. אם לא הכרתם עד היום את איש המקצוע הקדוש הזה, מדובר במקצוע לכל דבר. סופרי סת”ם כותבים קלפים למזוזות בגדלים שונים ובסגנונות שונים. על פי מה שנהוג, סופר סת”ם כותב קלפים של מזוזות על פי נוסחים של עדות. 

יש חובה לרכוש קלף מזוזה ובית מזוזה באותו המקום? 

בין אם אתם מעוניינים להתקין בתי מזוזות מעוצבות עם קלף בנוסח אשכנז או מזרח, תוכלו לבחור את הקלף מראש ואת בית המזוזה בנפרד. אין הכרח לרכוש קלף מזוזה ובית מזוזה אצל אותו גורם. אם תרצו, תוכלו בהחלט להפריד בין הרכישות האלו. 

מעבר לכך שקלפים של מזוזות נכתבים בנוסחים שונים, הם גם מיוצרים בגדלים שונים. בדרך כלל אנשים מתקינים בתי מזוזות מעוצבות עם קלפים בגודל של 8 ס”מ. יחד עם זאת, ניתן גם להתקין בית מזוזה מעוצבת בגודל של 10 ס”מ ו-12 ס”מ. 

יש להתאים בין בית המזוזה לקלף המזוזה 

חשוב לזכור, אתם תצטרכו לרכוש קלף מזוזה ובית מזוזה באותם הגדלים. לא יהיה מומלץ לרכוש למשל בית מזוזה בגודל של 8 ס”מ וקלף מזוזה בגודל של 12 ס”מ. הקלף של המזוזה לא יצליח להיכנס לתוך בית המזוזה. 

מאחר שהבטחנו לכם מדריך התקנת בתי מזוזות מעוצבות לבית, בואו נדבר על פרט נוסף חשוב. בואו נדבר על נושא הבלאי של מזוזות. עד כמה בתי מזוזות מעוצבות נוטות להתקלף, להיסדק או אפילו להישבר? ובכן, ישנם בתי מזוזות מסוגים שונים ומחומרי גלם מגוונים. למשל, חומר גלם הפלסטיק הינו חומר גלם מתבלה. אפילו נגיד מתבלה במהירות יחסית. ביחס לחומר גלם כמו עץ או סגסוגות נחושת, פלסטיק יחזיק פחות זמן מעמד בביתכם. 

עד כמה בית המזוזה יגלה בלאי במשך הזמן? 

אם מדברים על בלאי של בתי מזוזות, חשוב לדבר גם על נסיבות סביבתיות וגורמים חיצוניים. למשל, פגעי מזג האוויר. אם אתם מעוניינים בהתקנת מזוזה מעוצבת בבית קרקע, רוב הסיכויים הם שהמזוזה תהיה חשופה לתלאות מזג האוויר. מאחר שזוהי התמונה, חשוב לבחור בחומר גלם איכותי שיכול להחזיק מעמד זמן רב ותחת תנאי מזג אוויר מורכבים. 

צריכים פרטים נוספים לגבי בתי מזוזות מעוצבות מעץ מלא? צוות המומחים של חנות דוד ויהונתן זמין לפנייתכם. תוכלו ליצור עמנו קשר דרך אתר האינטרנט וגם באופן טלפוני. כדאי לדעת, בחנות שלנו ניתן להשיג בתי מזוזות מעוצבות החל ממחירים ממוצעים של כ-300 ₪.