חריטה על בוצ’ר עץ: לייזר או ידנית?

כולם כבר התוודעו לאחרונה לנוכחות של בוצ’ר מעץ. אך אפשר להאדיר את קיומו, על ידי יצירה של חריטה אישית עליו. באמצעות החריטה תיקחו לידכם מוצר שבשימוש קבוע, ותהפכו אותו למוצר באופן אישי, שכל אחד מן הקרובים ישמח לקבל אותו כמתנה. גם אנשי עסקים ייהנו מחריטה על בוצ’ר מעץ, שעליה אפשר לחרוט את הלוגו העסקי, ואנשים פרטיים יוכלו להעלות לרשתות החברתיות של הבוצ’ר עץ המושלם שלהם. מושא המאמר הוא – חריטה על בוצ’ר עץ: לייזר או ידנית? ונסקור כל אפשרות באופן נפרד, על מנת שיהיה לכם מושג מה עדיף יותר.

 

האם כדאי לבצע חריטה על בוצ’ר מעץ על ידי לייזר, ומה המגרעה היחידה שלה?

בביצוע של בוצ’ר עם חריטה, באמצעות הלייזר, תייצרו צריבה מהירה ועוצמתית, כדי שתקבלו חריטה מבוקרת. באמצעות חריטה איכותית ומקצועית תקטינו את השריפה, באופן כזה שבחריטה תוסר שכבה דקה מהבוצ’ר, ואין ייוותר צבע שחור של פיח על גביו. החריטה שתושג תהיה בצבע העץ, עם גוון קמעה יותר כהה. משום שקרני הלייזר ורסטיליות ובכל גודל אפשרי, אפשר להתאים באופן אוטומטי את העוצמה של החריטה לכדי דיוק מרבי. מתנגדי שיטת חריטה זאת טוענים, כי היא בעלת נטייה להיות פחות בולטת עם חלוף הזמן, משום שהיא מתאחדת עם הגוון ששולט בעץ. מאידך, מצדדי שיטת חריטה זאת טוענים, כי היא מדויקת ושניתן באמצעותה לחרוט אף פרטים קטנים ביותר.  החריטה בלייזר פחות מסבה נזק לבוצ’ר, משום שהיא שטחית, וניתן לנקות אותו בלי כל בעיה. כמו כן, החריטה נהיית בגוון יותר כהה משל העץ, מה שמבליט אותה לאין שיעור.

מה כרוך בביצוע של חריטה על בוצ’ר מעץ ידנית?

על מנת לבצע בוצ’ר עם חריטה באופן ידני, בעל המקצוע יתהדר בכלים מתאימים לביצוע פעולה זאת, שיותאמו לסוג של החתך. כלים אלו יסייעו בידיו להחלטה על העיצוב ובבחירת הכלים שבהם יעשה שימוש. סדנת העבודה של החרט צריכה להיות מוארת היטב ואף מרווחת, על מנת שמלאכת החריטה הידנית תתבצע כראוי. מדובר אודות תהליך סיזיפי, שמחייב ידיים חזקות ויציבות, כמו גם להתאזר בהמון סובלנות. יש להצטייד בתאורה מיטבית, על מנת שהחריטה על הבוצ’ר הידנית תיעשה היטב, תוך כדי הענקה של תשומת לכל הפרטים הנדרשים, קטנים כגדולים.

האם בוצ’ר עם חריטה יהפוך את המתנה שלכם ליותר אישית?

באופן כללי, כדאי שתדעו, כי בוצ’ר זה למעשה קצב בלועזית. עסקינן אודות משטח מרשים, מעץ מלא, כבד, טבעי וגדול ממדים, אשר תועד כבר לפני שלוש מאות שנים, מתוקף היותו קרש חיתוך שנועד לאנשי הקצבים. הוא הפך למאוד מתאים לעבודה אינטנסיבית של הקצב, משום שהוא מתהדר באיכות גבוהה, עובי או גודל של עץ, כאשר הקצבים בעבר תרו אחרי קרשים לחיתוך מאוד חזקים ועמידים לכל תנאי עבודה. השנים עשו את שלהם, והבוצר כיום אינו נחלתם הבלעדית של הקצבים, כי אם מצרך נדרש לכל מטבח, שאין מי שלא יחשוק בו. בוצ’ר עם חריטה הפך זה מכבר למתנה אידיאלית לכל חובבי הפעילות למטבח, הטוויסט של החריטה הפך אותו למתנה יותר אישית. אפשרי לחרוט עליו פתגם יפה, שמתחבר לעבודת המטבח, או את שם מקבל המתנה, ואם זאת מתנה עסקית – אפשרי לחרוט עליו את הלוגו של בית העסק. הטאץ’ הייחודי שלכם, ובאמצעות החריטה, ידנית או בלייזר, יהפכו את המתנה שלכם להרבה יותר אישית, וישמחו את המקבל אותה מידכם.